Aktualizacja pojedynczych produktów

Do czego służy Automatyczny Integrator?

Integracja z hurtownią - otrzymujesz gotowe rozwiązanie

Integrator umożliwia zatowarowanie sklepu produktami udostępnianymi przez hurtownię oraz ich regularną aktualizację. Nie musisz znać się na PHP, XML czy CSV - otrzymujesz gotowe rozwiązanie, czyli zainstalowany integrator, którego konfiguracja jest dopasowana do Twoich wymagań."Pralka i odkurzacz w jednym"

Automatyczny integrator jest dla Twojego sklepu tym, czym pralka i odkurzacz dla Twojego domu

Integrator służy Ci codziennie wykonując żmudną, ale bardzo ważną pracę - dba o to, żeby ceny i stany magazynowe produktów były aktualne. Przy mniejszych projektach możesz dodawać i aktualizować je ręcznie, ale wyraźne oszczędności zauważysz już przy ofercie złożonej z kilkudziesięciu produktów.

Indywidualne podejście

Ponieważ każdy sklep jest inny

Na pewno masz własną wizję swojego sklepu - nasz zespół wdrożeniowy przeanalizuje Twoje wymagania, doradzi i uruchomi Integrator dopasowany do Twoich indywidualnych wymagań. Dodatkowo w panelu administracyjnym Integratora znajdziesz przyjazny pakiet narzędzi umożliwiających zarządzanie bazą produktów.

Dodawanie produktów

Masz pełną kontrolę

Integrator pobiera udostępnione przez hurtownię dane, przetwarza je i buduje gotową bazę produktów, którą możesz przenieść do swojego sklepu.

Dodane w ten sposób produkty nie różnią się niczym szczególnym od tych dodanych ręcznie więc możesz je traktować dokładnie tak samo. W szczególności możesz zmieniać praktycznie wszystkie ich parametry i dopasowywać je do własnych potrzeb np. zmienić nazwę, dodać/usunąć zdjęcia, przeredagować opis, zmieniać kategorie, wstawić dodatkowe słowa kluczowe. Żadna z wprowadzonych w ten sposób zmian nie zostanie zmieniona przez integrator (chyba że tego zechcesz).

Możesz dodać do sklepu wszystkie produkty, jakie udostępnia hurtownia lub wybrać tylko część z nich. Można to zrobić na 4 sposoby:

 1. Produkty według producentów

  Wybierasz z listy producentów i tylko ich produkty trafią do sklepu.
 2. Produkty według kategorii

  Z drzewa kategorii wybierasz te, które Cię interesują - do sklepu trafią tylko produkty, które są do nich przypisane w hurtowni.
 3. Pojedyncze produkty

  W tym trybie wybierasz z listy konkretne produkty i pomijasz pozostałe.
 4. Tryb odwrócony

  W tym trybie w pierwszej kolejności wskazujesz produkty, które chcesz pominąć, a w drugim kroku możeszy wykorzystać metodę 1 lub 2 aby dodać pozostałe.
Aktualizacja pojedynczych produktówOpcja całkowitego wyłączenia produktów z aktualizacji
Kopiowanie kategoriiMapa kategorii

Kategorie

Skopiuj kategorie z hurtowni do sklepu lub wykorzystaj kategorie już istniejące w sklepie

 1. Kopiowanie kategorii do sklepu

  Jeśli budujesz nowy sklep lub dodajesz do niego dział z nowym asortymentem, możesz szybko skopiować do niego całe drzewo kategorii udostępnione przez hurtownię. Jest to wygodne rozwiązanie, tym bardziej, że skopiowane kategorie możesz w dowolnym momencie przenosić, włączać/wyłączać, zmieniać nazwy i kolejność. Mimo tego produkty z hurtowni i tak będą się wyświetlać we właściwym miejscu.
 2. Mapowanie kategorii

  Jeżeli nie odpowiada Ci struktura kategorii udostępniana przez hurtownię lub po prostu opracowałeś własną, możesz skorzystać z narzędzia nazywanego Mapą kategorii. Dzięki niemu w wygodny sposób przypiszesz kategoriom z hurtowni odpowiadające im kategorie ze sklepu. W ten sposób zachowasz własne kategorie, a produkty dodawane do sklepu i tak pojawią się w tym miejscu, w którym chcesz.
 3. Ręczne rozmieszczanie produktów

  W przypadku, gdy nie odpowiada Ci żadne z powyższych rozwiązań możesz rozdzielić produkty ręcznie - można to wykonać w panelu administracyjnym sklepu. Z tej opcji możesz skorzystać także wtedy gdy skorzystałeś z metody 1 lub 2, ale uważasz, że jakieś produkty powinny się znaleźć w innych kategoriach.

Produkty raz przypisane do odpowiednich kategorii, pozostaną w nich, dopóki nie postanowisz ich przenieść.

Aktualizacje produktów

Produkty się zmieniają, trzeba je aktualizować

Co pewien czas hurtownie modyfikują swoje produkty oraz dodają nowe. Integrator obsługuje zarówno zmiany pojawiające się bardzo często i w sposób naturalny tj. wahania cen i stanów magazynowych, jak i rzadsze poprawki opisów czy galerii. Służą do tego 2 metody:

 • Szybka/Automatyczna aktualizacja

  Szybka aktualizacja jest uruchamiana automatycznie co określony czas (np. co godzinę) i zapewnia aktualizację podstawowych parametrów produktu, czyli takich, które zmieniają się najczęściej. Do wyboru: Stan magazynowy, Widoczność produktu, Cena, Cena promocyjna.
  Ta metoda potrafi także automatycznie dodawać do sklepu nowe produkty, jeśli takie pojawią się w ofercie hurtowni.
 • Pełna aktualizacja

  To narzędzie jest dużo bardziej rozbudowane i pozwala na zaktualizowanie prawie wszystkich parametrów produktu. Z tego powodu Pełna aktualizacja nigdy nie uruchamia się automatycznie, może zostać uruchomiona tylko ręcznie przez użytkownika. Tutaj także możemy zaktualizować wszystkie parametry lub tylko wybrane, a do wyboru są m.in. Nazwa produktu, Opis, Krótki opis, Galeria, Przypisanie do kategorii, Słowa kluczowe
Pełna aktualizacjaSzybka aktualizacja
Reguły polityki cenowej

Polityka cenowa

Zazwyczaj ceny udostępniane przez hurtownie (Cena Bazowa) nie są tymi, jakie chciałbyś widzieć w swoim sklepie, dlatego możesz wykorzystać narzędzie do ich modyfikacji. Żeby zmienić podstawową cenę produktu, możesz wykorzystać 3 operacje:

 • Dodać lub odjąć procent Ceny Bazowej

  np. 100 zł + 20%
 • Dodać lub odjąć kwotę

  np. 120 zł + 19,17 zł
 • Wykonać zaokrąglenie ostatecznej kwoty

  • .00 - do pełnych złotych 138,17 zł -> 138.00 zł
  • .49 - np. 138.49 zł
  • .50 - np. 138.50 zł
  • .90 - np. 138.90 zł
  • .99 - np. 138.99 zł
  • pozostawić kwotę bez zmian

24/7 Online

Nie musisz włączać swojego komputera

Integrator jest aplikacją internetową, co oznacza, że jest zainstalowany na serwerze i pracuje 24 godziny na dobe, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu nie musisz mieć włączonego komputera, aktualizacje wykonują się automatycznie.

Historia aktualizacji

1,2,3... 5 hurtowni jednocześnie?

Oczywiście tak

To nie problem - Integrator został zaprojektowany w taki sposób, żeby jednocześnie obsługiwać wielu dostawców. Ofertą każdego z nich możemy zarządzać niezależnie od pozostałych, ale jednocześnie ich produkty mogą swobodnie trafiać do tych samych kategorii w sklepie lub współdzielić atrybuty typu kolor lub rozmiar.

Sprawdź możliwości integratora w swoim sklepie

Bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań

Uruchomimy dla Twojego sklepu w pełni funkcjonalną wersję testową - bez żadnych zobowiązań, możesz zrezygnować w dowolnym momencie